Ošetření intenzivním pulzním světlem - IPL

Akné

Kontraindikace

V těhotenství ne břicho
Nádorová onemocnění
Onemocnění endokrinních žláz
Virová a infekční onemocnění
Vyrážky a ekzémy v akutním stavu
Záněty v místě ošetření
Odřeniny a popáleniny v místě ošetření
Alergie na sluneční záření
Při užívání antibiotik a kortikoidů
Neozařujeme mateřská znaménka

Akné

Akné vzniká zanícením váčků mazových žláz. Akné je v podstatě výsledek vzájemného působení tří současných faktorů:
• Follicular hyper cheratinization
• kožní maz
• bakterie (Propionibacterium Acnes)
IPL působí na porphyrin a ten se stává chemicky aktivní a produkuje jednoatomový kyslík. Tento druh kyslíku spojuje buněčnou membránu baktérií a ostatních buněk. To vede k sebezničení baktérií a buněk mazových žláz.

Postup při ošetření

Zjištění stavu pleti a kontrola skin analyzerem
Péče se skládá ze série 8 nebo 16 ošetření s ohledem na problémy klienta podstupujícího ošetření.
Mezi jednotlivými ošetřeními musí být 10 dní přestávka.
Během 5 dnů po ošetření je zakázáno vystavovaní se slunečnímu záření.

Depilace

Kontraindikace

V těhotenství ne břicho
Nádorová onemocnění
Onemocnění endokrinních žláz
Virová a infekční onemocnění
Vyrážky a ekzémy v akutním stavu
Záněty v místě ošetření
Odřeniny a popáleniny v místě ošetření
Alergie na sluneční záření
Při užívání antibiotik a kortikoidů
Neozařujeme mateřská znaménka

Depilace - odstranění chloupků

Chloupky, pomocí melaninu v nich, absorbují energii z IPL, která po nich "sklouzne" ke kořínkům, ty jsou v místě působení zničeny.

Doporučená délka chloupků v místě ošetření je 1-2 mm. Ošetřované místo je tedy třeba 1 nebo 2 dny před ošetřením oholit.

Drobné zčervenání je zcela běžný jev. V případě nadměrného zarudnutí je vhodná aplikace regenerační kosmetiky (fyziologický roztok, aloe vera apod.). Po skončení ošetření odstraníme chloupky jemným kartáčkem nebo pleťovým tonikem. Ostatní chloupky, které zůstanou, vypadnou během 1-2 dnů. Po ošetření je vhodné aplikovat regenerační kosmetiku.

Postup při ošetření

Interval mezi sériemi ošetření (6-8x) se pohybuje mezi 26-30 dny. Záleží na typu pleti a zbarvení, síle chloupků.
Po ošetření (2 týdny) nevystavovat ošetřované místo UV záření nebo užívat krémy s vysokým ochranným faktorem, hrozí vytvoření pigmentových skvrn. Ostatní aktivity jsou povoleny.

OMNIKA

Kuperóza čili drobné žilky

Intenzivní pulsní světlo - IPL je použitelné na odstranění žilek v obličeji, na tzv. kuperózu. S IPL mohou být ošetřovány pouze tenké žilky (do 1mm)
Zvýšená teplota IPL působí na hemoglobin v tkáních.

Postup při ošetření

Žilní fototerapie se skládá z 1, 2 nebo 3 ošetření, které trvají pár minut. Jedná se o bezbolestný způsob ošetření někdy můžeme cítit jemné chvění), který nemá žádná negativní dopad na ošetřovaná místa. Ošetřované místo někdy může zčervenat, proto doporučujeme po ošetření aplikovat regenerační kosmetiku.
Žilní fotokoagulace všeobecně vytváří modřinu v ošetřovaném místě (v důsledku rozpadu a ,,vysušování“ žilek), která zmizí kolem 21-23 dne po ošetření. Interval mezi jednotlivými ošetřeními je 15-20 dní. V rámci 5 dnů od působení IPL je zakázáno se vystavovat UV záření, případně použít opalovací krém s vysokým ochranným faktorem.

ACTIVEA

Fotorejuvenace

Fotorejuvenace představuje nadčasovou péči o Vaši pleť. Je vhodná proti vráskám, žilkám, stárnutí pleti vlivem slunečního záření a odstranění akné. IPL vydává impulz (záblesk) s širokým tepelným spektrem, který je absorbován melaninem a hemoglobinem koncentrovaným v místě ošetření. Impuls a jeho teplota způsobuje mírné a kontrolované narušení vrchní vrstvy pokožky. Ovšem bez následků, které by vedly k jakémukoliv poškození kůže. Tímto způsobem je vykonávám hojící proces se zvýšenou tvorbou kolagenu. Výsledkem je změna sníženého napětí pokožky na pleť elastičtější, pevnější a hladší. Po prvním podstoupeném cyklu ošetření se výrazně zvýší produkce kolagenu v několika dalších měsících.

Postup při ošetření

Fotorejuvenizační ošetření se skládá z 1 nebo více cyklů podle typu problémů. Tyto cykly je možné opakovat 1-3krát ročně. Každý cyklus je charakterizován 6-8 ošetřeními, mezi nimiž je 7-10 dní pauza. Interval mezi koncem jednoho cyklu a začátkem druhého je 4-6 měsíců.