Ošetření

Kůže

Něco o tukových buňkách

V našem těle se tloušťka formuje téměř výlučně z vnitřních specializovaných buněk – tukových buněk, které vytvářejí tukovou tkáň. Mají kruhovitý tvar a jejich průměr se pohybuje od několika tisícin milimetru až po téměř 200 mikronů. V naší tukové tkáni pod kůží (podkožní tuk) existuje tuková vrstva vytvořena z tukových buněk, jejich velikost závisí na procentu tuku obsaženém v našem těle. Každá tuková buňka pojímá variabilní množství tuku a lze si je představit jako mnoho bublin přilepených k sobě. Pokud začneme s dietou nebo s aerobní aktivitou a naše váha se začne snižovat, mnoho tukových buněk ztratí tuk, pokud naopak jíme hodně a přibíráme na váze, množství tuku v buňkách se zvýší. Evoluce umožnila, že tukové buňky v našem organismu jsou obdařeny vynikající schopností zvyšovat obsah tuku uvnitř nich, avšak malou schopnost k jeho zbavení se. V praxi tedy, pokud mají tukové buňky možnost, snaží si zachovat co největší obsah tuku a v případě, že jsou donuceni se ho zbavovat, dělají to pomalu. Toto je příčina, proč je snazší přibírat na váze, než hubnout.

Kavitace

Kavitační ultrazvuková liposukce

Protože víme, jak důležité je dosáhnout optimálních tělesných tvarů a vyvarovat se kloubních a kardiovaskulárních potíží způsobených obezitou, přicházíme s neinvazivní ultrazvukovou liposukcí, revolučním a pokrokovým ošetřením pro kontrolované odstraňování nadbytečného obsahu tuku. Toto neinvazivní, krátké a bezpečné ošetření umožňuje redukci tukových vrstev a nedokonalostí způsobených celulitidou. Vlastnosti kavitace jsou pro svoji účinnost a rychlost v posledních letech stále více používány v esteticko-lékařské oblasti pro ošetření tloušťky a celulitidy. Příčina je jednoduchá, pokud uvážíme, že kavitace probíhá v tekutinách a že povrch tukové vrstvy je z většiny charakterizován tekutinami. Toto je důvod, proč je v dnešní době proces přeměny těla pomocí kavitace unikátní a efektivní léčebná alternativa, která umožňuje s větším úspěchem proniknout do nejhlubších tukových vrstev a dosáhnout tímto způsobem lepších výsledků. Ošetření je zcela bezpečné, kavitační efekt vln je namířen pouze na tukovou tkáň, a bezbolestné, ošetření je prováděno s příslušným gelem, který zajišťuje hladší pohyb.

Expanzivní a kompresivní cyklus vln vytvořených ultrazvukem vyvolá mikrobubliny uvnitř tukové buňky a zvětšuje jejich objem, až díky vnějšímu tlaku implodují. Při implozi vznikne mírná tlaková vlna, její síla závisí na velikosti bublin. Velikost bublin se odvíjí od ultrazvukové frekvence, snižuje se paralelně se zvyšováním frekvence. Tlaková vlna vytvořená implozí bublin v tukové tkáni podporuje tekutinovou drenáž a uvolňování tukových zásob z buněk a následnou redukci objemu tukové buňky.

Ošetření je vhodné pro všechny věkové kategorie (od 18 do 70 let).

Již při prvním ošetření můžeme zaznamenat úbytek v šetřené oblasti a s dalšími sezeními pozorujeme vzrůstající eliminaci neestetické pomerančové kůže, pokožka se zesiluje a zpevňuje. Ultrazvuková či radiofrekvenční relaxace tkáně zvyšuje její elasticitu pomocí aktivace revaskularizačního procesu v ošetřované oblasti a stimulace fibroblastů, které jsou důležité pro tkáňovou revitalizaci. Kombinací ultrazvuku a radiofrekvence s mezoterapiemi lze získat ještě lepší výsledek za kratší dobu. Pronikání způsobené zvyšováním množství tekutin v tkáních umožňuje ultrazvuku lépe dosáhnout hlubokých míst. Proto se součinné podstupování mezoterapických ošetření doporučuje při vyšším stádiu celulitidy.

Na závěr ošetření je nezbytná profesionálně provedená lymfatická drenáž, která odvede uvolněné zásoby z tukových buněk z těla ven.

Výhody ultrazvukové kavitační liposukce

 • neinvazivní ošetření, odpadá riziko operace
 • ošetření je bezbolestné, příjemné
 • není potřeba rekonvalescence ani žádných stahovadel
 • tukové buňky jsou dokonale vyprázdněné, neporušené - nehrozí riziko vzniku většího počtu buněk na nežádoucích místech
 • ošetřená oblast je jednolitá, vyhlazená
Celulitida

Efekt ošetření celulitidy pro rozdílné věkové kategorie

Celulitida

Lymfatický systém je tzv. kanalizace organismu. Odvádí z těla veškeré zplodiny metabolismu a odpadní látky. Tak jako krevní oběhový systém, tak i lymfatický systém se větví od největších cév až po nejmenší vlásečnice. Ovšem míza proudí lymfatickým systémem od chodidel k trupu, tedy proti zemské přitažlivosti, a je poháněna svalovou pumpou. Vlivem hormonálních změn v organismu dochází k povolení a zeslabení podkožního vaziva, které způsobuje nefunkčnost lymfatického systému, dochází k hromadění škodlivých a odpadních látek v podkoží, na které se váží tukové buňky a voda. Následkem toho vzniká nepěkná pomerančová kůže - celulitida.

Na jejím vzniku se podílí pět hlavních faktorů:

 • Genetika
 • Stres
 • Špatná životospráva a životní styl
 • Užívání hormonů
 • Kouření
 • Všechny výše vyjmenované faktory způsobují zpomalování krevní cirkulace a lymfatického systému, dochází k zadržování vody, kolabování tkání a dochází k hypertofii tukových buněk. Celulitida se stává problémem civilazačním, a to z celosvětového hlediska. V posledních několika letech se šíří i v zemích doposud "nezasažených", jako např. v Japonsku, Číně či Brazílii. Příčiny nalezneme v užívání antikoncepce, ve změně stravovacích návyků či komerčním výkrmu vepřového a hovězího, kde se čím dál tím více používají růstové hormony. Souhrnně se jedná o nadbytečný příjem hormonů, zejména dříve ryze "těhotenského" progesteronu, které působí jako inhibitory kolagenní syntézy. To pak vede k postupnému a z počátku přehlíženému ochabování vaziva. Slabé vazivo následně znemožňuje dostatečnou funkci svalové pumpy - hnacího motoru odpadního lymfaticko systému. Při nedostatečném odvodu zplodin se objeví celulitida. Ta je však stále únosnou, pro mnoho lidí pak chybně "jen kosmetickou" vadou. Celulitida však při zanedbané péči může přejít v další a daleko zdravotně závadnější stádia: potrhané žilky, křečové žíly, otoky, vředy a v nejhorším případě i amputace končetin z důvodu zneprůchodnění lymfatického a krevního oběhu. Včasnou prevencí můžete těmto stádiím předejít!

  3 hlavní vlivy na změnu tukové tkáně

 • Stres
 • Užívání hormonů
 • Přejídání
 • Kůže Kůže

  Kůže

  Kůže je největším orgánem lidského těla. U dospělého člověka zaujímá 1,5-2 m2.
  O její důležitosti svědčí tyto funkce:
  Bariérová (ochrana před zevními vlivy - fyzikálními, chemickými, biologickými) Regulační (podílí se na udržování tělesné teploty - termoregulace)
  Senzorická (je místem čití - bolest, dotyk, změny tepla)
  Sekreční (produkuje pot, maz, keratin, melanin)
  Metabolická (podílí se na metabolismu sacharidů, tuků, bílkovin - vlivem UV záření vzniká v kůži vitamin D)
  Imunologická (v kůži je obsažena řada buněk podílejících se na imunitních reakcích)
  Depotní (je rezervoárem vody, dále obsahuje krev, glukózu, tuk)
  Psychosociální (podílí se na nonverbální komunikaci)

  Kůži tvoří 3 vrstvy - 1) epidermis, 2) dermis a 3) hypodermis (viz obr. vlevo)

  1) Epidermis

  Vnější vrstva kůže, která tvoří ochrannou bariéru proti vlivům vnějšího prostředí (např. toxinům a bakteriím) a brání nadměrné ztrátě hydratace.
  Je tvořena převážně keratinocyty které dostaly své jméno podle fibrózního proteinu - keratinu - nacházejícího se ve vnější vrstvě kůže, nehtech a ve vlasech. Keratinocyty jsou produkovány bazální, nejspodnější, vrstvou epidermis

  2) Dermis

  Je vazivová vrstva kůže, obsahuje kolagenová vlákna důležitá pro pevnost, elastická vlákna důležitá pro pružnost a retikulární vlákna, která obkružují potní žlázy a jsou okolo cév. Dále obsahuje cévy, nervy, žlázy a kožní adnexa (vlasy, nehty), fibroblasty podporují kůži, dodávají jí elasticitu, podílí se na tvorbě kolagenu a elastinu
  Zajišťuje ochranu kůže - mikrocirkulační síť (nervovaskulární uzel).

  3) Hypodermis

  Podkožní tkáň, která slouží jako zásobárna tukových buněk a energetických rezerv po tělo

  ACTIVEA

  Ošetření přístrojem ACTIVÉA Technologie

  Ošetření je bezbolestné, klient pociťuje pouze příjemné teplo a umožňuje rychlou redukci tukové tkáně a nepěkného efektu běžné celulitidy. Proces přispívá ke zlepšení periferního oběhu krve a k odvedení usazených tekutin. Přístroj ACTIVÉA Technologie prostřednictvím 12 destiček vydává mikrovibrace s kontrolovaným kmitočtem a výkonem a v ošetřované tkáni poruší pouze membrány tukových buněk. Obsah buněk se uvolní, dostane se do mezibuněčného prostoru, následně je odplaven lymfatickými a krevními cestami, metabolizován játry a přes ledviny odveden ven z těla.

  Vlastnosti mikrovibračních ultrazvukových a dermoultrazvukových vln:
  MECHANICKÝ EFEKT: Ultrazvukové mikrovibrace a dermoultrazvuk způsobují v tkáních účinek cyklické komprese a dekomprese, intracelulární a extracelulární částice získají oscilační pohyb (mikromasáž). Tento účinek usnadňuje rozpad triglyceridů na mastné kyseliny a glycerol. To způsobí oslabení a porušení membrán adipocitů, které uvolní mastné kyseliny a zlepší buněčný metabolismus, zpevní svalová vlákna a kůži
  TEPELNÝ EFEKT: Mechanická energie mikrovibračního ultrazvuku a dermoultrazvuku je přeměněna na tepelnou energii molekulárním pohybem mezi pokožkou a deskou. To znamená další uvolnění obsahu tukových buněk mimo buňku a zlepšenou funkci na buněčných membránách - buněčného metabolismu a krevního oběhu.

  Délka ošetření je od 40 min., počet návštěv se pohybuje od 5 do 10

  Průběh ošetření

  • Nastartování lymfatického systému a aktivace lymfatických uzlin
  • Vlastní mikrovibrační ultrazvukové a dermoultrazvukové liposukční ošetření
  • Lymfatická drenáž

  Pro podrobné informace nás neváhejte kontaktovat