Radiofrekvence

Dívka

Stárnutí kůže

Stárnutí je nevyhnutelný proces způsobený produkcí nadměrných radikálů a procesu oxidace, jehož nejvýraznějším důsledkem je povolování kůže, vznik vrásek a ztráta elasticity kůže, její ochablost. Tento proces je dán nejenom věkem, ale také neovlivnitelnými příčinami (dědičnost, osobní dispozice) nebo dalšími důvody, jako je špatné stravování, stres, alkohol, kouření, či ultrafialové záření.

Abychom dosáhli mladistvého vzhledu nehledě na věk, je nejdůležitější pečovat o pokožku, udržovat ji hydratovanou, zamezit zadržování vody, zvýšit buněčnou aktivitu a dbát na správné stravování. V případě, že výše uvedené „přírodní“ pokusy o nápravu nestačí, může pomoci estetická medicína. V dnešní době je možné díky vývoji na poli technologií v oblasti estetiky udržet mladistvý vzhled prostřednictvím neinvazivních zákroků, které nezanechávají jizvy a nezpůsobují nepřirozené pnutí kožní tkáně.

Kavitace

Radiofrekvence "RF" v estetické medicíně

Ve snaze dosáhnout mladistvého vzhledu se dnes často používá radiofrekvenční technologie pro omlazování, nejí nespornou výhodou je neinvazivnost, není potřeba hospitalizace a rekonvalescence, je ideální alternativou pro lifting plastickými operacemi. Radiofrekvenční vlny jsou nyní široce vyvinutým systémem pro neablační ošetření obličejových vrásek, které je bezpečné a vhodné i pro citlivé oblasti.
Na obličeji dochází k regeneraci turgoru a eliminaci vrásek, nevyhnutelné známky stárnutí jsou znatelně zmírněny. Tkáň je relaxovaná a zpevněná. Toto platí pro celou kožní restrukturalizaci do hloubky, ne pouze povrchový efekt liftingu.

RF je taktéž efektivní pro ošetření celulitidy a povolené kůže. RF technologie vyvíjí teplo přímo uvnitř tkáně, která je několik milimetrů nad dermis (až do 5 mm hloubky kůže) bez pronikání skrz epidermis, tím se vyhneme zbytečnému přehřívání kůže. Vzniklá teplota se zvyšuje s pronikáním do hlubších částí dermis (dosahuje 55 – 66 °C v dermis a 40 °C v hypodermis).
Bezpečnost RF ošetření je spojena s vyspělou technologií DTC (Derma temperature kontrol - ovládání teploty dermis). Tento systém automaticky reguluje radiofrekvenční záření a chrání epidermis.
Kolagenová vlákna se při vysokých teplotách stahují a vytvářejí kompaktnější strukturu pokožky. Zvýšená teplota vede k vytváření nových kolagenových vláken a zapříčiňuje větší hustotu dermis. Tento nový fenomén produkce kolagenu je známý jako „denaturace" a jeho dalšími přednostmi je dlouhotrvající lifting kůže.

Po cyklu ošetřeních RF se aktivuje nová produkce kolagenu, zlepšuje se mikrocirkulace, zvyšuje se retikulární-endoteliální zpětná vazba, obnovuje se správná funkčnost krevního a lymfatického systému, takže i toxiny způsobující zánětlivost a vznik celulitidy jsou odstraňovány. Pomerančová kůže a zásoby tuku jsou prokazatelně zredukovány. Samozřejmě výsledky jsou daleko vyšší, pokud je toto ošetření kombinováno se správným stravováním a zdravou fyzickou aktivitou.